Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини стурбоване порушенням прав адвокатів в Україні

Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини стурбоване порушенням прав адвокатів в Україні.
Про це йдеться у Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні (16 травня – 15 серпня 2018 року).

✅Зокрема, у пункті 9 Доповіді зазначено, що УВКПЛ занепокоєне нападами на адвокатів та їх залякуванням із боку членів крайніх правих груп, а також продовженням втручання у незалежну діяльність суддів.

✅У пункті 65 зазначається, що упродовж звітного періоду УВКПЛ задокументувало три інциденти, в яких крайні праві групи здійснили напади на адвокатів або намагалися залякати їх. 28 липня 2018 р. група учасників організації “С14” словесно принижували й спробували завдати удару головою адвокатові, якого вони звинуватили у сепаратизмі через представлення інтересів відповідачів у справах, пов’язаних з конфліктом. Це трапилося у приміщенні суду у присутності поліції, яка не відреагувала належним чином . Три дні потому близько 50 членів “С14” ввійшли у приміщення Національної асоціації адвокатів де агресивно вимагали скасування ліцензії вищезгаданого адвоката і заважали Комітетові захисту прав адвокатів проводити його засідання. 7 серпня 2018 р. троє членів “С14” вдалися до фізичного насильства щодо іншого адвоката після того, як він прокоментував їхню поведінку в залі суду. Це відбувалося також у присутності поліції, але вони не втручалися. УВКПЛ нагадує, що адвокатів не слід ототожнювати з їхніми клієнтами й що органи влади мають забезпечувати безпеку і охорону приміщень судів для захисту представників юридичної професії під час виконання ними своїх обов’язків.

✅У пункті 92 йдеться про те, що 24 травня 2018 року адвокат, який представляє інтереси жертв нападу на ромське поселення у Вільшанах, що мало місце у травні 2017 року, зазнав жорстокого нападу з боку групи чоловіків, у складі якої, як повідомлялося, був місцевий прокурор. Адвокатові погрожували смертю в разі, якщо він не відмовиться від цієї справи.

✅У пункті 99 Доповіді УВКЛ висловлює стурбованість повідомленнями про тиск, що здійснюється на Національну асоціацію адвокатів в Києві, щодо справ, пов’язаних із конфліктом, або справ обвинувачених, які, за твердженнями, зв’язані з озброєними групами.

Стежити за нами: