Члени ВПСАУ зустрілися з представниками Федерації професійних спілок України

17 квітня 2019 р., у столичному Будинку спілок, відбулась робоча зустріч членів Всеукраїнської професійної спілки адвокатів України з фахівцями Департаменту правового захисту Федерації профспілок України та представниками Центру соціальних послуг ФПУ. Мета зустрічі – об’єднання зусиль у питанні покращення захисту законних прав та інтересів спілчан.

З боку адвокатської спільноти участь у зустрічі взяли Голова Всеукраїнської професійної спілки адвокатів України Надія Корінна, заступник Голови ВПСАУ Денис Колесников, члени Правління ВПСАУ, а також керівники обласних осередків спілки.

Як зазначила Голова ВПСАУ Надія Корінна, представники ВПСАУ, які є очільниками юридичних компаній, адвокатських бюро з широкою практикою ведення як кримінальних, так і цивільних, господарських, адміністративних справ, мають намір приєднатися до компаній-партнерів ЦСП ФПУ у впровадженні програми “Соціальний профспілковий квиток”.

Потреба розширити спектр юридичних послуг для членів профспілок останнім часом є дуже актуальною через зростання кількості порушень прав працюючих та збільшення випадків зазіхання на законні права самих профспілкових організацій. Про це зазначив у своєму виступі Заступник Голови Федерації професійних спілок України Євген Драп’ятий. Він поінформував присутніх, що Федерація профспілок України, як найчисельніше громадське об’єднання, обстоює законні соціально-трудові інтереси майже 5 млн. працюючих у різних галузях вітчизняної промисловості та бюджетній сфері.

У всеукраїнських профспілках, територіальних профоб’єднаннях-членських організаціях ФПУ працюють правові і технічні інспектори, юристи, в деяких організаціях є штатні адвокати. Але в умовах, коли порушення прав найманих працівників, зокрема, на працю, на гідну зарплату, на її своєчасну виплату, набувають системного і масового характеру, профспілки вважають за необхідне підвищити ефективність своєї роботи у цій сфері та надавати членам профспілок поряд з правовою допомогою також і адвокатський захист.

Під егідою профспілок в областях України планується відкриття Центрів надання правової допомоги, де спілчани-учасники програми “Соціальний профспілковий квиток” також матимуть преференції у вигляді дисконтних знижок при оплаті юридичних та адвокатських послуг.

Ірина Сидоряк, заступник керівника Департаменту правового захисту ФПУ, яка курирує профспілкову “Гарячу лінію”, акцентувала, що профспілкові юристи переважно надають консультації стосовно трудових відносин, але спектр питань у спілчан дуже широкий.

– Отже, ми бажаємо розширити сферу послуг для члена профспілки, – сказала вона і, звертаючись до адвокатів, висловила переконання, що разом ми можемо багато зробити задля інтересів людей праці, а це у свою чергу може стати додатковим мотивом для вступу до профспілок.

Дмитро Дорін, координатор проекту “Соціальний профспілковий квито”, зазначив, що головною метою співробітництва є – захист прав працівників, як у трудових відносинах, так і у вирішенні інших питань. За його словами, до ЦСП звертається багато спілчан, які, отримавши первинну юридичну консультацію, у подальшому потребують вирішення конкретної справи та кваліфікованої юридичної допомоги. Центр бажає отримати надійного партнера з адвокатським досвідом, якою є Всеукраїнська профспілка адвокатів України. Для спілчан таке партнерство дозволить забезпечити отримання якісних послуг та надійний захист у судах, а для юристів – збільшення кількості клієнтів та розширення практики.

Під час наради обговорено низку практичних питань щодо майбутньої співпраці та досягнуто домовленості про розробку та підписання відповідної Угоди.

За матеріалами Прес-центру ФПУ

Стежити за нами: